Urządzanie mieszkania developerskiego

Otrzymanie lokalu od firmy developerskiej wymaga zadbania o pełny zakres prac remontowych i wyposażenia. Od czego zacząć urządzanie wnętrz, by nie trzeba było czegoś zrywać, kłuć lub wymieniać? Podamy kilka praktycznych rozwiązań o jakich wspominają eksperci budowlani.
 
Pierwszym zadaniem jest elektryka. Należy dokładnie sprawdzić ilość dostępnych punktów elektrycznych w mieszkaniu. Niewystarczająca liczba gniazdek, rozgałęźników wymaga przeróbek. Dostosowujemy punkty elektryczne do swoich potrzeb.
Drugim zadaniem jest hydraulika. Należy skontrolować przyłącza hydrauliczne (szczególnie w łazience) oraz grzejniki. Brak odpowiednich przyłączy oznacza dodatkowe prace. 
Trzecim zadaniem są ściany. Sprawdzamy czy ściany posiadają tynk lub gładź gipsową. Jeśli nie, to muszą zostać naniesione na ściany.
Czwartym zadaniem jest glazura. Układamy płytki na ścianach i na podłodze. Jest to czas na dodatkowe wylewki. Etap ten trzeba wykonać przed położeniem parkietu.
Piątym zadaniem jest malowanie. Ściany muszą zostać pomalowane tuż przed układaniem parkietu, paneli podłogowych.
Szóstym zadaniem są prace parkieciarskie. Po ułożeniu parkietu, paneli powinny zostać pozostawione na 2 tygodnie (służy to właściwemu połączeniu elementów podłogi). 
Wykończenia wnętrz Łódź to trudne zadania. W przypadku mieszkań developerskich mamy szansę stworzenia dokładnie takiej aranżacji jaką sobie tylko wymarzyliśmy.
 
wykończenia-wnętrz-Łódź
 
Wyposażenie wnętrz rozpoczyna się od montażu akcesoriów sanitarnych i armatury łazienkowej. Następnie wykonujemy pomiary do mebli, zabudów, szaf wnękowych. Wyposażamy kuchnię w niezbędne meble i urządzenia – szafki, blat kuchenny, lodówkę, piekarnik itp. Montujemy drzwi, listwy podłogowe, oświetlenie. Na końcu pozostają zasłony, firany okienne i dodatki.